felestin
18 آذر 1401 - 09:34

نخستین یادواره شهدای منطقه باقران بیرجند برگزار شد

نخستین یادواره شهدای منطقه باقران بیرجند با حضور رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار در شهرک کوه باقران بیرجند برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازبیرجند، رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار کشور در این مراسم  با بیان اینکه دشمن ابعاد و رمز تعالی انقلاب را شناخته و با همین ابعاد علیه ما وارد میدان شده است  تصریح کرد: همه فتنه‌ها و اهداف دشمنان برای این است که ضلع سوم محقق نشود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب با بیان اینکه غائله‌هایی که امروز می‌بینید چیزی نیست و سال 58 انقلاب ما نوپا بود و علیرغم اینکه با چالش‌های مختلفی مواجه بودیم، انقلاب مسیر خود را با قدرت ادامه داد گفت: ایران باید در سه ضلع نظامی، امنیتی و اقتصادی قدرتمند شود که در دو ضلع نظامی و امنیتی محقق شده و در ضلع سوم هم در حال اتفاق افتادن است.

وی  با بیان اینکه جهاد تبیین مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در حوزه ایثار و شهادت موجب شکست اهداف مختلف دشمنان انقلاب‌ اسلامی است خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی باید مقدمات ظهور امام زمان (عج) را فراهم کند و این موضوع شدنی است و سه راهکار دارد و اینکه از نظر نظامی، امنیتی و اقتصادی قدرتمند باشیم و امروز به برکت پیشرفت و تعالی جمهوری اسلامی ایران به صادرکننده پهپاد تبدیل شده‌ایم.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار کشور با اشاره به اینکه جهاد تبیین در این زمینه امری مهم و حیاتی و مورد تاکید مقام معظم رهبری است  تصریح کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا توسط جوانان و نوجوانان یکی از ابعاد مهم جهاد تبیین است.

وی اظهارکرد: به دلیل برخی کاهلی‌ها چه ارادی چه غیرارادی، اجباری یا اختیاری به سمتی رفته بودیم که واردات گندم داشتیم اما دولت سیزدهم اراده کرده که غذای خودمان را به‌صورت کامل در داخل کشور تامین کنیم.

طائب به  اشاره به مقام شهید و شهادت در اسلام و جایگاه آن  بیان کرد: شهادت حادثه نیست و به گفته شهید سلیمانی انسان تا شهید نباشد، شهید نمی‌شود لذا شهدا راه خودشان را انتخاب کرده‌اند و در قرآن کریم هم خداوند می‌فرماید شهدا زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

وی  با تاکید بر اینکه باید یاد و خاطره شهیدان همواره در جامعه و بین مردم و جوانان زنده نگه داشته شود و یکی از راه‌های آن برگزاری یادواره‌ها است خاطرنشان کرد: براساس تفسیر قرآن کریم کسی که در راه خداوند کشته می‌شود، نزد پروردگارش هست، روزی می‌خورد و اثرگذاری آن همیشگی و دائمی است.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار گفت: هر کسی از دنیا می‌رود پرونده‌اش بسته می‌شود اما پرونده طیبه شهدا باز است، دشمنان گمان کرده‌اند شهدا را از ما گرفته اما آنها همیشه زنده‌اند و در مقابله با دشمنان اثرگذار هستند.

وی با اشاره به اینکه باید معادله قدرت بین دشمنان و امام زمان (عج) را عوض کنیم و معادله قدرت باید به نفع ظهور امام زمان باشدتصریح کرد: تهاجماتی که دشمنان در هشت سال دفاع مقدس و سایر برهه‌های زمانی علیه ما شروع کرده‌اند با عدد قلیل خودمان توانستیم زمین‌گیر کنیم که این از برکات خون شهداست.

انتهای پیام/250/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 902216